Špáradlo

Autor: Katarína Šimková | 9.3.2018 o 21:02 | Karma článku: 1,02 | Prečítané:  289x

Papier znesie viac ako človek. Nedokáže sa zblázniť myšlienkami, iba ich do seba vpíja a pomáha. Hoc nechápe, dáva priestor na vykypený pretlak. Na otázky, výčitky, chyby, zúfania na ceste k nádeji.

Je svedkom prevracania z boka na bok, neschopnosti otvoriť oči, umlčanej snahy o zmenu. Zmena už nepríde, zmena sa deje. Niet cesty späť, len preč. A rýchlo. Nech to už netrvá, nech sa udeje. Nech už ma netrápi, nech mi nepripomína, nech sa neocitám opäť nepochopená v túžbe po pochopení, nech sa už neocitám opäť sama v snahe po blízkosti, nech sa už necítim sklamaná v túžbe po dôvere, nech sa už necítim v zázraku, keď je to len ilúzia.

Aké je to tragické, keď človek trpí preto, že chce mať rád so stálym zreteľom na sever, aké neuveriteľne egoistické chodiť s džbánom bez ucha po vodu a stále zväčšovať jeho objem. A napriek alebo kvôli všetkému sa zahrávať s ohňom. Kým sa pláva v rieke a škorpión... Ja sa nechcem potopiť. Nedám po sebe hľadať špáradlo, ktorým ma potom vyberie ako zvyšok tej potopenej ryby a založí si ho za čiapku cestou po rebríku, kde už bude ťahať niekto iný. Ja už sa vzdávam. Ja už nevládzem.

Džbán sa už rozbil a ja chcem nájsť svoje šťastie.

Trápim sa preto, aká som. Mučí ma všetko, čo mi tak neuveriteľne chýba. Dlávi ma to, že namiesto reality som zvykla veriť snu a klamať sa. Zarmucuje ma, keď si poskladám skladačku a všetko si uvedomím.

Ako ľahko sa na to pozerá nezúčastnenému, ako jednoducho sa dávajú rady do života, ako ľahučko sa pláva ľahostajným po povrchu. Ja mám v hlave upratané, ale v srdci pusto.

Už mi to dlho nepotrvá, už som pochopila.

Dlho len potrvá, kým sa zahojí.
Ale zahojí.

Len si už dám veľký pozor, kto bude fúkať.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dievča vraj obťažoval gréckokatolícky biskup z Košíc

Biskup Chautur obvinenie odmieta. Podrobil sa vyšetrovaniu polície.

ŠPORT

Slovan skončil s debaklom 1:20. Urobí Trnava v Európe zázrak?

Trnava začína Európsku ligu proti Anderlechtu.


Už ste čítali?